zakup kaloryfera
Zakup kaloryfera.
Żyjemy w klimacie, który zmusza nas do posiadania w domu sprzętu grzewczego, ze względu na mroźne zimowe miesiące. To ciepło od kaloryferów, daje nam poczucie komfortu, gdy na dworze niskie temperatury. Jednak wymiana kaloryfera, to długi proces wyboru, nad którym warto się dobrze zastanowić. Nie tylko zależy nam na funkcjonalności grzejnika, ale także na jego estetyce.
Najpierw dokładnie zastanówmy się nad wielkością i funkcją pełnioną przez pomieszczenie, dobierając odpowiedni kaloryfer, o określonej mocy i właściwościach.
W tej chwili na rynku, najpopularniejsze są trzy rodzaje grzejników, podzielone z względu na materiał, z jakiego są wykonane:
Najpopularniejsze stają się kaloryfery stalowe, płytowe. Nawet małe gabaryty takiego grzejnika, mogą zachować wysoką temperaturę w pomieszczeniu. Warto zadbać o podłączenie ich do instalacji z obiegiem zamkniętym, gdyż kontakt wody z powietrzem może prowadzić do uszkodzeń wewnątrz grzejnika. Wymiana kaloryfera na stalowy, pozwoli nam także na dłuższą metę zaoszczędzić na ogrzewaniu.
Kolejne to grzejniki żeliwne, znane głownie ze starych instalacji. Są one niesamowicie trwałe, montaż kaloryfera żeliwnego, daje na gwarancję jego przetrwani przez kolejne kilkadziesiąt lat. Grzejnik taki nagrzewa się dosyć długo, ale także długo nie traci ciepła. Posiadają także dużą odporność na korozję, oraz dają możliwość zaoszczędzenia w przypadku kotłów zasilanych paliwem stałym.
Wymiana kaloryfera na aluminiowy, to opcja prosta i wygoda, jednak są one w tyle za zdecydowanie bardziej „solidnymi” braćmi. Szybko tracą temperaturę i nadają się do nowszych kotłów grzewczych. Jest to tania alternatywa.
Montaż kaloryfera najlepiej pozostawić profesjonalistom, którzy doskonale będą wiedzieć, na jakiej wyrskości jego praca będzie jak najbardziej optymalna, a także unikniemy częstego błędu, jakim jest zamontowanie grzejnika „do góry nogami”, co zmniejsza jego moc i może uprzykrzyć nam pobyt w domu poprzez ciągłe odgłosy stukania w kaloryferze, zapowietrzanie się układu itp.
A nam pozostaje się cieszyć ciepłem, w szare, chłodne, zimowe wieczory.